Nawigacja

ARCHIWUM FESTYN DZIEŃ MATKI ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012 AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA PÓŁKOLONIE 2011 SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW NIE ZADYMIAJ OTOCZENIA! NIE ZADYMIAJ MNIE! Rok szkolny 2013/2014 Rok szkolny 2014/2015 Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2017/2018 Rok szkolny 2018/2019 Rok szkolny 2019/2020 Rok szkolny 2020/2021 Rok szkolny 2021/2022

Rok szkolny 2013/2014

WRZESIEŃ 2013

2 września 2013 r. 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014 

W poniedziałek, 2 września 2013r. rozpoczął się nowy rok szkolny dla 111 uczniów naszej szkoły. 20 pierwszoklasistów – 11 dziewczynek i 9 chłopców po raz pierwszy zasiadło w ławkach szkolnych . Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy trzeciej. Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów w nauce.

14 września 2013 r. 

XX BIEG OLIMPIJSKI W RACOCIE

10 dziewcząt z klas V i VI wzięło udział w marszobiegu na dystansie 5 km w Racocie. Po biegu odbył się festyn z udziałem byłych polskich olimpijczyków. Wśród wszystkich, którzy ukończyli bieg rozlosowano nagrody. Szczęście uśmiechnęło  się do Sandry Matuszewskiej, która wylosowała rower. 

20 września 2013 r.

BĄDŹ WIDOCZY NA DRODZE

20 września 2013r. uczniów klasy I odwiedzili policjanci. Rozmawiali z nimi  o najważniejszych zasadach zachowania bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze. Rozdali uczniom kamizelki odblaskowe, aby były widoczne na drodze.

20 września 2013 r.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

20 września 2013r. tak jak każdego roku braliśmy udział w akcji sprzątania świata. W kasach uczniowie wykonywali różne zadania związane z segregacją śmieci. Później, na następnej lekcji wszyscy wyszli w teren i zbierali ( w rękawicach) śmieci segregując je. Najwięcej śmieci zebrano w parku. 

23 września 2013 r.

ŚNIADANIE NAPOLEOŃSKIE

W dniu 23 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w imprezie pn. Śniadanie Napoleońskie w Pałacu generała S. Mielżyńskiego w Pawłowicach. Powiat leszczyński był współrealizatorem projektu pn "Z Napoleonem do Wielkopolski - promocja walorów turystycznych i kulturowych regionu południowo-zachodniej Wielkopolski". Program imprezy obejmował wysłuchanie wykładu z okresu napoleońskiego, zwiedzanie pałacu, pokazy grupy rekonstrukcyjnej z okresu napoleońskiego oraz konsumpcje dań z tego okresu. 

24 września 2013 r. 

ZAWODY BIEGOWE W GÓRCE DUCHOWNEJ

Reprezentacja biegaczy z klas IV-VI wystartowała w Mistrzostwach Gminy Szkół Podstawowych w biegach przełajowych. 

Dzieci z klas V i VI musiały pokonać 1200, a z klas IV 600 metrów. 

W kategorii dziewcząt klas VI I miejsce zajęła Wiktoria Piekarczyk, a II miejsce Monika Reputała. Z dziewcząt klas V najlepsza w gminie okazała się Dominika Andrzejewska i tuż za nią Kinga Mroczek. W klasach IV- III miejsca w swoich kategoriach zajęli Julia Zielińska i Artur Jurga. 

30 września 2013 r. 

POKAZ JUDO

30 września 2013r. mieliśmy okazję obejrzeć pokaz judo. Zawodnicy UKS JUNIOR z Lipna zaprezentowali chwyty, rzuty stosowane podczas walk na macie. Pokazali nam zdobyte medale podczas ostatnich zawodów.

PAŻDZIERNIK 2013 

7 pażdziernika 2013 r. 

NAUKA TAŃCA I DOBRYCH MANIER

07. 10.2013r. Panie z Olimpijskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier Hajdasz zachęciły uczniów klasy I, II, III do udziału w tanecznym programie edukacyjno-wychowawczym dla dzieci. Głównym celem programu jest zapewnienie dzieciom jak najlepszych warunków dla rozwoju ich zainteresowań. Poprzez zabawę i taniec dzieci uczą się zasad dobrego zachowania. Na zajęcia (odpłatne) zgłosiło się wielu uczniów. Zajęcia odbywają się w środy, w dwóch grupach: 11.50 – uczniowie klasy I, 12.45 – uczniowie klasy II i III.

14 października 2013r. 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W dniu 14.10 uczciliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Swoje święto obchodzili nauczyciele, pracownicy obsługi oraz wszyscy uczniowie, którzy twórczo pracowali nad portretami każdego z pracowników szkoły, tworząc ciekawą galerię. Zaprezentowali również  krótkie przedstawienie, podczas którego podkreślili, jak ważni w ich życiu są nauczyciele. Apel zakończył się uroczystym wręczeniem  własnoręcznie wykonanych przez dzieci  laurek z życzeniami.

17 pażdziernika 2013 r.

ŚLUBOWANIE KLASY I

 

17.10.2013r. odbyło się ślubowanie klasy I. Na ślubowaniu obecni byli rodzice uczniów oraz uczniowie klasy drugiej i trzeciej. Pierwszoklasiści recytując wiersze oraz śpiewając piosenki udowodnili, że zasługują już na miano ucznia Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wilkowicach. Uczniowie klasy drugiej powitali pierwszaków i wręczyli im upominki. Również rodzice obdarowali ich słodyczami. Po uroczystości rodzice i dzieci zajadali się smacznymi plackami, które upiekły mamy. 

17 pażdziernika 2013 r. 

SPEKTAKL TEATRALNY

17. 10. 2013 r. uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w spektaklu pt. "Pan Twardowski" zorganizowanym przez Teatr Edukacji. 

30 pażdziernika 2013 r.

DZIEŃ ZWIERZĄT

30.10. 2013r. Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Zwierząt w naszej szkole. Uczniowie wzięli udział w konkursach: plastycznym, literackim oraz filmowym. Podczas uroczystości wysłuchali Przewodniczącej szkoły, która opowiadała o prawach zwierząt, ochronie oraz szacunku dla nich. Uczniowie przebrali się za wybrane przez siebie zwierzęta, a klasy V i VI pomogły młodszym kolegom pomalować twarze. Uczniowie przez cały dzień mieli mozliwość zapoznania się z ciekawostkami dotyczacymi zwierząt. Zorganizowaliśmy również zbiórkę karmy, zabawek oraz akcesoriów dla bezdomnych zwierząt ze schroniska. 

LISTOPAD 2013

12 - 20 listopada 2013 r.

ZBIÓRKA ODZIEŻY

  W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do zbiórki odzieży używanej zorganizowanej przez fundację DZIECI DLA ZIEMI.W dniach od 12-20 listopada br. uczniowie przynosili do szkoły używaną odzież. Akcja miała na celu szerzenie zachowań prospołecznych oraz proekologicznych u dzieci. Zebrana odzież po przesortowaniu przez pracowników fundacji została przekazana osobom najbardziej potrzebującym, a pozostała część została odsprzedana do ponownego użycia.
  Zbiórka odzieży była świetną okazją do przewietrzenia szaf, przesortowania i pozbycia się w ekologiczny sposób niepotrzebnych materiałów tekstylnych.W sumie szkoła zebrała ponad 600kg odzieży. Rekordzistami okazali się uczniowie kl. IV, którzy zebrali niemal 300kg. Klasa ta otrzymała nagrodę w wysokości 50 zł.

 

Wszystkim uczniom i rodzicom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie !
 

26 listopada 2013 r.

BĄDŹ PRZYJACIELEM ŚRODOWISKA

Nasza szkoła zajęła I miejsce w konkursie "Bądź przyjacielem środowiska" w kategorii zbiórki zużytych baterii i akumulatorów małogabarytowych. Zgodnie z regulaminem otrzymaliśmy nagrodę pieniężną w wysokości 600 złotych. Za powyższą kwotę kupiliśmy atlasy  oraz białą tablicę do klasopracowni przyrodniczej. 

26 listopada 2013 r.

BAL ANDRZEJKOWY KLAS I - III

 Z dużą starannością klasa III przygotowała 26.11 bal andrzejkowy,  dla młodszych kolegów i koleżanek. Zabawa andrzejkowa była niepowtarzalną okazją do wspólnych tańców, rozmowy i wróżb. Pozwoliła chociaż na chwilę odpocząć od codziennych trudów nauki i  poznać obyczaje naszej bogatej kultury.

27 listopada 2013 r.

ZABAWA ANDRZEJKOWA KLAS IV-VI

Uczniowie klas IV - VI bawili się na imprezie karnawałowej, podczas której mięli możliwość wzięcia udziału w różnych grach, konkursach z nagrodami, potańczyć przy dźwiękach najnowszych hitów i pośpiewać na karaoke, 

29 listopada 2013 r.

PASOWANIE NA CZŁONKA KLUBU WIEWIÓRKA

Dnia 29 listopada 2013r. w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klas I –III na członków Klubu Wiewiórka. Klasa druga pod okiem opiekuna Klubu przygotowała dla swych kolegów i koleżanek zagadki, dzięki którym uczniowie przypomnieli sobie zasady zdrowego odżywiania się, dbania o higienę osobistą, ubierania się stosowanie do pogody. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom przyjęcia do Klubu Wiewiórka oraz został poczęstowany jabłkiem i marchewką. Wszyscy bawili się znakomicie.

 

GRUDZIEŃ 2013

6 grudnia 2013 r.

MIKOŁAJKI

Uczniowie klasy VI zorganizowali Dzień Mikołajkowy dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z klas I-V oraz uczniów przedszkola. Przebrani za św. Mikołaja, renifera, elfa oraz Śnieżynki rozdawali młodszym uczniom ufundowane przez nauczycieli i pracowników szkoły cukierki w zamian za wierszyki, piosenki lub popisy zręcznościowe. Przed św. Mikołajem musiały także wykazać się panie nauczycielki oraz pani Dyrektor. 

13 grudnia 2013 r.

KRAINA LODU

Uczniowie klas IV i VI uczestniczyli w seansie filmowym "Kraina lodu".Film wszystkim bardzo się podobał, a uczniowie czekają z niecierpliwością na kolejne wyjazdy do leszczyńskiego kina. 

18 grudnia 2013 r.

WIZYTA ZAWODNIKÓW LESZCZYŃSKIEJ UNII

Uczniów naszej szkoły odwiedzili zawodnicy, trener i prezes Unii Leszno. Przywieźli nam upominki – kalendarze, długopisy. Uczniowie mogli porozmawiać z żużlowcami, otrzymać autografy i zrobić  wspólne zdjęcie. Wizyta była miłą,  przedświąteczną niespodzianką.

20.12.2014r.

SPOTKANIE OPŁATKOWE

W tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy zorganizować spotkanie opłatkowe w sali gimnastycznej wspólnie dla wszystkich klas. W czwartek 19 grudnia uczniowie przygotowali  w sali swoje stoły. Wielu rodziców zadbało o to, by stoły wyglądały świątecznie. Pojawiły się na nich białe obrusy, stroiki, pierniki, mandarynki, soczki itd. Wszyscy w tym dniu byliśmy odświętnie ubrani. Na początku obejrzeliśmy jasełka w wykonaniu uczniów starszych klas, które przygotowała Pani Arleta Zalewska. Podczas jasełek wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Oprawę muzyczną spotkania przygotowała Pani Violetta Mejza razem z chórkiem. Po odczytaniu ewangelii przewodniczący klas odebrali  opłatki i rozdali je swoim kolegom. Nadszedł uroczysty moment – dzielenie się opłatkiem. W tym roku mogliśmy składać życzenia kolegom z innych klas, gdyż wspólnie, razem braliśmy udział w spotkaniu opłatkowym. Po złożeniu życzeń  konsumowaliśmy  smaczne pierniki i mandarynki.

 

STYCZEŃ 2014

 7 stycznia 2014 r.

SEANS FILMOWY

To był miły dzień dla uczniów klasy I, II, III. W tym dniu młodsze dzieci były  w kinie na filmie pt: „ KRÓLOWA ŚNIEGU”. To upominek świąteczny od rodziców. Wszystkim film się bardzo podobał i już klasy marzą o kolejnym wyjeździe.

16 stycznia 2014 r.

TURNIEJ SZKOLNY W WARCABACH KLASYCZNYCH

W tym dniu odbył się szkolny turniej w warcabach klasycznych. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych: klas I – III i klas IV – VI. W pierwszej grupie wśród dziewczynek I miejsce uzyskała Weronika Wyżkiewicz, II - Patrycja Ratajszczak III – Aleksandra Linke, wszystkie uczennice z klasy trzeciej. Wśród chłapców I miejsce Mikołaj Grobelny z klasy pierwszej II – Szymon Siwak z klasy trzeciej III – Bartosz Jędrzychowski z klasy pierwszej. W grupie starszej wśród dziewcząt I miejsce zdobyła Aleksandra Zielińska klasa szósta, II – Weronika Bachorska, III – Nicola Domichowska  obie z klasy piątej. Wśród chłopców I miejsce zdobył Houcine Baccari z klasy czwartej, II – Robert Bachorski z klasy szóstej, III – Dominik Gbiorczyk z klasy piątej. Wszystkim medalistom i uczestnikom turnieju gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

24 stycznia 2014r.

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

24.01.2014r. uczniowie Szkoły Podstawowej im . Powstańców Wielkopolskich w Wilkowicach  obchodzili święto patrona szkoły. Uroczystość składała się z dwóch części. Po występie artystycznym przygotowanym przez uczniów  kółka historycznego dzieci  poszczególnych klas przedstawili prezentacje przygotowane wcześniej w klasach. Klasa pierwsza przedstawiła prace plastyczne obrazujące potyczki powstańców, druga skupiła się na umundurowaniu powstańców, trzecia zaprezentowała portret Ignacego Paderewskiego. Klasa czwarta umiliła święto repertuarem piosenek żołnierskich, piąta pokazała  na mapie miejsca bitew i potyczek,  a klasa szósta przedstawiła uczniom różne ciekawostki związane z powstaniem. Uroczystości w szkole poprzedziła wizyta uczniów kółka historycznego na cmentarzu w celu umieszczenia na  mogiłach  chorągiewek z napisem Powstaniec Wielkopolski. Zapalono znicze pod pamiątkową tablicą na budynku szkoły.

31 stycznia 2014 r.

BAŚNIOWY WIECZÓR W SZKOLE W WILKOWICACH

Dnia 31 stycznia 2014r. nauczyciele Szkoły Podstawowej w Wilkowicach przygotowali niespodziankę dla uczniów. Był to baśniowy wieczór. Impreza rozpoczęła się przedstawieniem teatralnym „Królewna Śnieżka”, w którym zagrała kadra pedagogiczna szkoły. Spektakl zakończył się gromkimi brawami, a widzowie domagali się bisów. Kolejnym punktem programu była prezentacja układów tanecznych w wykonaniu uczniów szkoły w Wilkowicach uczestniczących w zajęciach Szkółki Tańca  „Hajdasz”. Pani instruktor zaprosiła też do wspólnych pląsów wszystkich zebranych. Po tym muzycznym przerywniku nadszedł czas na wystąpienia gości. Wójt Gminy Lipno, pan Jacek Karmiński oraz Sekretarz Gminy, pani Anna Drost   odczytali dzieciom bajki. Uczniów czekały kolejne atrakcje. Były to: karaoke, projekcje filmów, wykonanie ilustracji do obejrzanej „Królewny Śnieżki” i wysłuchanych bajek. Rodzice zadbali o to, by nikt nie był głodny. Na uczestników baśniowego wieczoru czekały kanapki, ciasta i herbata. Zadowoleni uczniowie opuścili szkołę o godzinie 22.00 Wieczór okazał się niezwykle udany. Świadczyły o tym uśmiechy dzieci, dobry nastrój, w którym wszyscy mogli rozpocząć ferie. Celem spotkania były: integracja środowiska, ciekawe spędzenie wolnego czasu ( rodzice uczniów klas I-III byli tego wieczoru  ze swymi pociechami), ukazanie dzieciom, że szkoła to nie tylko miejsce nauki i ciężkiej pracy, ale również innych interesujących zajęć, wreszcie zaprezentowanie nauczycieli w zupełnie innej roli. Korzystając z okazji dziękujemy Radzie Rodziców za zakupienie artykułów papierniczych oraz filmów DVD, a także wszystkim tym, którzy przygotowali poczęstunek.            

Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Wilkowicach.

Zapraszamy do galerii zdjęć http://sp-wilkowice.ed​upage.org/photos/?photo=album&gallery=52. 

 

LUTY 2014

3 - 14 lutego 2014 r.

FERIE ZIMOWE

Podczas ferii zimowych uczniowie Szkoły Podstawowej w Wilkowicach mięli możliwość wzięcia udziału w zajęciach organizowanych przez nauczycieli na terenie szkoły. Uczniowie uczestniczyli w Szkolnym Turnieju Tenisa Stołowego, w zabawie w podchody, w senasie filmowym. 

13 lutego 2014 r.

WYCIECZKA DO ARCHIWUM PAŃSTWOWEGO W LESZNIE

13 lutego br. uczniowie biorący udział w projekcie: Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan, udali się do Archiwum Państwowego w Lesznie, gdzie mieli możliwość obejrzenia magazynu i zgromadzonych tam dokumenty dotyczących Wilkowic. Byli słuchaczami prezentacji wygłoszonej przez pracownika archiwum, dotyczącej zawodu archiwisty, pamiątek z naszego regionu, a także mieli okazję poznać metody wyszukiwania informacji w internetowych katalogach ze zbiorami archiwalnymi przechowywanymi w Lesznie.

24 lutego 2014 r.

ZABAWA KARNAWAŁOWA KLAS IV-VI

24 lutego br. odbyła się Zabawa Karnawałowa dla uczniów klas IV-VI. Po raz kolejny uczniowie klasy VI doskonale poradzili sobie w przystrojeniem sali, przeprowadzeniem konkursów oraz z oprawą muzyczną.

27.02.2014r.

ZABAWA KARNAWAŁOWA KLAS I –III

W czwartek 27 lutego 2014r. klasa III zorganizowała zabawę karnawałową , na którą zaprosiła młodszych kolegów  z I i II klasy. Wielu uczniów przebrała się za różne postacie bajkowe. W karnawałowo przystrojonej sali wszyscy uczniowie wspólnie bawili się przy lubianej, rozrywkowej muzyce

 

MARZEC 2014

21 marzec 2014 r.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Wilkowicach wraz z przedszkolakami z oddziału mieszczącego się w szkole udali się na pochód z okazji Powitania Wiosny. Jak nakazuje tradycja niektóre dzieci były pięknie przebrane lub pomalowane. Nie zabrakło towarzyszących dzieciom „Marzann”, które spłonęły na znak, że zima już od nas odeszła. Wszyscy spędziliśmy czas w miłej atmosferze i w bardzo dobrych humorach.

Uczniowie klas IV - VI najpierw wykonali transparenty i flagi z hasłami i obrazkami o tematyce wiosennej, a następnie wzięli udział w kolorowym pochodzie przez Wilkowice. Wypędzali zimę hasłami i piosenkami. Mięli też okazję przebrać się wiosennie.

24 marzec 2014 r.

SPEKTAKL TEATRALNY W LIPNIE

Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w przedstawieniu teatralnym, które odbyo się w Gimnazjum im. gen Dezyderego Chłapowskiego w Lipnie. Spektakl "W sieci" oraz występy szkolnych zespołów młodzieżowych odbyły się z okazji 10-lecia działalności artystycznej Teatru Próby. 

KWIECIEŃ 2014

23 kwiecień 2014

SPOTKANIE Z ŻANDARMERIĄ 

23 kwietnia dzieci z klas I - III udały się do sali wiejskiej na spotkanie z przedstawicielami żandarmerii wojskowej. 
Żołnierze opowiadali o swojej pracy w Polsce i poza jej granicami. 
Największe zainteresowanie wzbudziły elementy ubrania żołnierzy podczas misji zagranicznych oraz kolczatka która została rozciągnięta podczas prezentacji sprzętu wojskowego.
Opiekę nad dziećmi sprawowały: Pani Dyrektor Dorota Urbańczak, p. Regina Skirtun i p. Anna Śróda.

Jesteśmy bezpieczni

W środę 23 kwietnia 2014r. uczniowie klas I-III brali udział w spotkaniu z żołnierzami  Żandarmerii Wojskowej w Lesznie Panem G. Mankiewiczem – inspektorem Ruchu Drogowego oraz Panem P. Sieclą – zastępcą komendanta Placówki Żandarmerii Wojskowej w Lesznie. Spotkanie zorganizowała Pani Agnieszka Kozłowska , która pracuje w bibliotece publicznej w Wilkowicach. Dzieci dowiedziały się, jak dbać o swoje bezpieczeństwo w drodze do szkoły oraz co robić , by być widocznym podczas pochmurnych, ponurych dni. Panowie zaprezentowali sprzęt jakim się posługują podczas swojej pracy. Uczniowie obejrzeli pojazdy służbowe Żandarmerii Wojskowej. Na koniec spotkania otrzymali drobne upominki.

30.04.2014r.

Święto Konstytucji 3 Maja

W piątek 30 kwietnia odbyła się akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Część artystyczną zaprezentowali uczniowie z klasy czwartej i piątej pod opieką pani L. Stachowiak. Dzięki montażowi poetycko – muzycznemu przypomniane zostały okoliczności uchwalenia konstytucji i jej znaczenie dla Polski. Patriotyczny charakter uroczystości podkreślały pieśni narodowe, które śpiewali uczniowie. Również w tym dniu społeczność szkolna została uwrażliwiona na problem wykorzystywania wolnego czasu. Zwrócono uwagę na to, aby rozsądnie korzystać z telewizji i komputera. Monika Dawidziak i Weronika Iniec odegrały scenkę dramatyczną, która wskazała alternatywne sposoby wypoczynku. Zagadnienie przedstawiono w ramach działalności szkolnego koła PCK.

MAJ 2014

9 maj 2014 r. 

RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

Program „Ratujemy I Uczymy Ratować”  w Szkole Podstawowej w Wilkowicach

Od roku nasza szkoła czynnie uczestniczy w programie „Ratujemy I Uczymy Ratować”. Dzięki podręcznikom, przewodnikom, fantomom i innym pomocom dydaktycznym, przekazanym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, uczniowie mogą poszerzać swą wiedzę i nabywać nowe umiejętności dotyczące udzielania pierwszej pomocy. W związku z tym klasa II przygotowała pokaz dla całej szkoły. Uczniowie mogli zobaczyć film edukacyjny. Następnie oglądali jak należy ułożyć w pozycji bezpiecznej osobę nieprzytomną, która oddycha. Najwięcej emocji wzbudziła jednak resuscytacja krążeniowo-oddechowa wykonana na fantomach, którą stosujemy wówczas, kiedy osoba jest nieprzytomna i nie oddycha.

Na zakończenie chętne osoby ze starszych klas mogły zostać położone w pozycji bezpiecznej ustalonej oraz samodzielnie wykonać masaż serca na fantomie. Miło spędziliśmy czas, a pokaz wzbudził zainteresowanie uczniów.

15.05.2014r.

Konkurs czytelniczy

W środę 7 maja w naszej szkole  odbyły się szkolne eliminacje do konkursu        „ Mistrz pięknego czytania” w kategorii klas IV –V, który zorganizowała Filia Biblioteczna w Wilkowicach. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce w dniu 15 maja 2014r. Uczniowie rywalizowali w pięknym czytaniu. Każda klasa reprezentowana była przez troje uczniów. Konkurs przebiegał w kameralnych warunkach salki KGW w Wilkowicach. Jury Pan T. Hofmański, Panie H. Kozłowska i  K. Marszałek wyłoniło zwycięzców:

I miejsce – Jowita Domagała i Aleksandra Zielińska,

II miejsce - Julia Jaszczuk,

Wyróżnieni – Natalia Walenczak i Piotr Płociniczak.

Uczniom towarzyszyła życzliwość organizatorów i miła atmosfera. Uczestnicy konkursu i opiekun składają podziękowania za cenne uwagi i poczęstunek.

 

CZERWIEC 2014

 

BADANIA EWD

W  2010 roku nasza szkoła została wylosowana do uczestnictwa w badaniu dotyczącym rozwoju metody zwanej edukacyjną wartością dodaną. Badanie rozpoczęło się w Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, a obecnie jest kontynuowane przez Instytut Badań Edukacyjnych. Od tego czasu badacze trzykrotnie gościli w naszej szkole, przeprowadzając ankiety i testy wśród dzieci ( rocznik 2002) , rodziców, przedstawicieli grona pedagogicznego oraz Dyrekcji. Wyniki tych badań były przedstawione  podczas konferencji „ Czy dobrze uczymy? Metody oceny efektywności nauczania w szkole podstawowej” jesienią 2013r. Obecnie realizowany jest IV etap badania. Zebrane w jego toku dane pozwolą na podjęcie prac nad wskaźnikami edukacyjnej wartości dodanej dla szkół podstawowych w zakresie nauczania w klasach 4-6 ( drugi etap edukacyjny). Co to jest edukacyjna wartość dodana – to przyrost wiedzy i umiejętności ucznia w wyniku danego procesu dydaktycznego. Wynik uzyskany przez ucznia na sprawdzianie przyjmuje się jako ogólną miarę potencjału edukacyjnego ucznia. Miara jest używana jako prognostyka wyniku egzaminu na wyższym etapie edukacyjnym czyli egzaminie w gimnazjum. Wartość dodana dla ucznia jest różnicą pomiędzy oczekiwanym, a rzeczywistym wynikiem gimnazjalnym. Polski system egzaminacyjny dostarcza danych do wyliczania EWD dla gimnazjów oraz szkół maturalnych. Przeprowadzenie testów w klasie III, poza diagnozą osiągnięć szkolnych na końcu I etapu edukacyjnego, stwarza po raz pierwszy w Polsce okazję do określenia efektywności nauczania w drugim etapie edukacyjnym. Dzięki pracy badaczy w naszej szkole oraz innych, gdzie prowadzone są badania ( 160 szkół podstawowych w Polsce), będzie można uzyskać dane do wyliczenia EWD dla II etapu edukacyjnego  szkoły podstawowej.

 

7-8 czerwca 2014r.

ZLOT SZKÓŁ NOSZĄCYCH IMIĘ POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH

 

     W dniach 7-8.06.2014 r. trzyosobowa delegacja z naszej szkoły wzięła udział w VIII Zlocie Szkół noszących imiona bohaterów Powstania Wielkopolskiego.

     Pierwszego dnia gościliśmy w Lusowie, gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie Zlotu przy mogile gen. Józefa Dowbora Muśnickiego, następnie zwiedzaliśmy muzeum imienia tego samego wybitnego powstańca wielkopolskiego. Po obiedzie dla młodzieży odbyły się warsztaty dotyczące poszukiwania i zbierania eksponatów do Szkolnej Izby Pamięci, tworzenia rekonstrukcji historycznych, form upowszechniania pamięci o powstaniu wielkopolskim, ceremoniału imprez szkolnych. Na nauczycieli natomiast czekała konferencja i wymiana doświadczeń o pracy pedagogicznej związanej z patronami szkoły. Po kolacji mieliśmy przyjemność biesiadowania i wspólnego śpiewania przy ognisku.

     Drugi dzień również obfitował w wiele atrakcji. Uczestniczyliśmy w grze – szlakiem miejsc pamięci powstania wielkopolskiego w Poznaniu oraz w apelu pamięci pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. Udział w tej żywej lekcji historii dostarczył nam nie tylko mnóstwa wrażeń, ale przede wszystkim interesujących wiadomości o naszym patronie i z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

12 czerwca 2014r.

OLIMPIADA KLAS I-III

 Dnia 12 czerwca 2014r. reprezentanci uczniów z kl. I i kl. II brali udział w Gminnej Olimpiadzie Sportowej w szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Lipnie. Klasę I reprezentowali: Natali Jurga, Marta Kuźniak, Joanna Zielińska, Julia Pieprzyk, Mikołaj Grobelny, Radosław Słupianek,Michał Dubski. Z kl. II udział w olimpiadzie brali: Maja Kromuszczyńska, Julia Iniec, Hanna Poloszyk, Sebastian Matuszewski, Jakub Gabała, Maksymilian Wierzba, Łukasz Ambroży.
Dzieci brały udział w sześciu konkurencjach sportowych, które odbywały się zgodnie z kategorią wiekową. Nasi zawodnicy wykazali się dużą sprawnością fizyczną i wielką walecznością. Klasa I zdobyła III miejsce w swojej kategorii wiekowej i z wielką dumą i radościa zaprezentowała puchar i dyplom pani Dyrektor szkoły. Klasa II  natomiast zdobyła V miejsce, które uhonorowane zostało dyplomem.
Wszyscy zawodnicy godnie reprezentowali szkołę i świetnie się bawili.

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wilkowicach
    Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wilkowicach
    Wilkowice
    ul. Szkolna 28
    64-115 Święciechowa
  • 0655341395

Galeria zdjęć